Nowy numer 46/2019 Archiwum

W Brzesku jest Matka Życia

W sanktuarium św. Jakuba Apostoła trwa peregrynacja figury Matki Bożej Brzemiennej wraz z relikwiami krwi św. Jana Pawła II.

Peregrynacja rozpoczęła się wczoraj i potrwa do niedzieli wieczór. Wcześniej Matka Boża Brzemienna przebywała w kościele w Gnojniku.

- Pielgrzymka przez Polskę tej figury to inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka - wyjaśnia ks. Józef Drabik, proboszcz brzeskiej fary.

W Brzesku jest Matka Życia   Figura jest autorstwa słynnego "krawca" Matki Bożej Częstochowskiej - Mariusza Drapikowskiego. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Autorem wykonanej w srebrze figury Matki Boskiej Brzemiennej jest Mariusz Drapikowski, gdański artysta, twórcza sztuki sakralnej, najsłynniejszy w Europie bursztynnik. Dla wielu znany jest jako "krawiec" Maryi. On bowiem jest autorem sukienki, całej z bursztynu, dla Matki Bożej Częstochowskiej. To w jego pracowni także powstały słynne ołtarze adoracji Najświętszego Sakramentu jak chociażby Gwiazda Kazachstanu.

U stóp Matki Bożej Brzemiennej znajdują się relikwie krwi św. Jana Pawła II, które kard. Stanisław Dziwisz przekazał Polskiemu Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka. To papież Polak wielokrotnie wołał o pilną potrzebę wielkiej modlitwy za życie przenikającej cały świat.

Jak pilną jest ona dzisiaj, podkreśla ks. Józef Drabik, przypominając przerażającą reakcję ludzi zgromadzonych w sali, kiedy gubernator stanu Nowy Jork podpisywał 22 stycznia 2019 roku ustawę legalizującą zabijanie nienarodzonych dzieci aż do 9 miesiąca ciąży. Oklaski, śmiech, gratulacje, łzy wzruszenia to reakcja na umożliwienie niemal dobrowolnego zabijania nienarodzonych obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy nie mają szans, by stanąć w obronie swojego życia. - Przewrotność tej sceny z życia jest szatańska - ocenia ks. J. Drabik.

W Brzesku jest Matka Życia   Ks. Józef Drabik wierzy, że tym roku z racji peregrynacji figury Matki Bożej Brzemiennej zainteresowanie deklaracjami modlitwy w intencji poczętych dzieci będzie jeszcze większe. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

W brzeskiej parafii św. Jakuba Apostoła w obronie życia modli się na różańcu Rycerstwo Niepokalanej. Działa też Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie. Co roku od 30 do 50 osób podejmuje się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Proboszcz wierzy, że tym roku z racji peregrynacji figury Matki Bożej Brzemiennej zainteresowanie deklaracjami modlitwy w intencji poczętych dzieci będzie jeszcze większe. Przygotował 400 druków.

Przy figurze, która znajduje się w kaplicy wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w brzeskiej farze modlitwa w obronie życia nie ustaje. Na stoliku znajdują się także materiały nt. Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia, które powstało z inicjatywy dr inż. Antoniego Zięby w Krakowie, czy podejmowanych inicjatyw przez Fundację Małych Stópek.

Peregrynacja rozpoczęła się we czwartek 14 marca Mszą św. poranną, po której wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, kolejną także w intencji obrony życia po południu. W tej intencji wierni modlą się również w piątek podczas wszystkich nabożeństw Drogi Krzyżowej - o 8.30, 16.30, 17.30 i 19.00. W obronie życia odmawiany także będzie trzykrotnie w sobotę Różaniec. Niedziela będzie dniem prywatnej modlitwy w intencji życia. Peregrynacja zakończy się Różańcem o 18.15.

W Brzesku jest Matka Życia   Kliknij - zobacz plan peregrynacji.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama