Nowy numer 4/2021 Archiwum

Wojakowa: Zejdźmy z kanapy

W parafii Wojakowa 17 marca odbył się dzień wspólnoty Domowego Kościoła rejonu brzeskiego.

Spotkanie, która zaczęło się zawiązaniem wspólnoty i konferencją ks. Wojciecha Karpiela, moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła, poprowadzili Irena i Józef Bąba z Brzeska. Uczestniczyło w nim ponad 20 małżeństw. Po konferencji i pracy w grupach uczestnicy wzięli udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i parafialnej Mszy św.

- Pamiętam, mam w uszach świadectwo jednej pary, która powiedziała, że zaangażowanie w Domowy Kościół jest wyjściem z bezpiecznej strefy własnego małżeństwa. Dobrze żyją, rozumieją się, rozwijają wiarę w rodzinie. Domowy Kościół jest jednak dla nich zrobieniem kroku naprzód, otwarciem się na innych, na inne rodziny, na to, by z innymi dzielić się, rozmawiać o wierze. To wymaga odwagi, ale jest rozwijające – mówił ks. Karpiel.

- Myślę, że będąc w kręgach, rodziny powinny się zastanawiać, czy Bóg nie wzywa ich do zrobienia kolejnego kroku, wyjścia poza krąg, w którym już są. Czasem ten krąg może być takim gniazdkiem, w którym jest nam dobrze, z naszą wiarą, z naszą wspólnotą. A może Bóg wzywa do tego, by z tej wygodnej kanapy zejść i zrobić kolejny krok? Może niełatwy, może wymagający, może chodzi o podjęcie posługi w rejonie, może w diakonii w parafii, może poza parafią? Trzeba sobie zadawać cały czas takie pytania i wsłuchiwać się w głos Boga – zachęcał ks. Wojciech.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama