GN 41/2019 Archiwum

Zmarł ks. dr Stanisław Burzawa

Był emerytowanym proboszczem parafii Zalesie, rezydentem w parafii Słopnice Górne.

W uroczystość św. Józefa, patrona dobrej śmierci, 19 marca, odszedł do domu Ojca ks. Stanisław Burzawa – emerytowany proboszcz parafii Zalesie. Od 2007 roku mieszkał w parafii Słopnice Górne w charakterze rezydenta.

Ks. dr Stanisław Burzawa urodził się 1 października 1937 roku w Miechowicach Wielkich. Pochodził z parafii Wietrzychowice. W ubiegłym roku świętował 55-lecie kapłaństwa.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Muszyna, Tarnów – św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej, Grybów, Gorlice i Podegrodzie. W latach 1982–2007 pełnił urząd proboszcza parafii Zalesie. Ponadto sprawował obowiązki rejonowego duszpasterza akademickiego w Gorlicach, a także notariusza oraz dekanalnego wizytatora nauki religii w dekanacie Limanowa. Ostatnie lata spędził w Słopnicach Górnych

Wprowadzenie ciała śp. ks. Stanisława do kościoła parafialnego w Słopnicach Górnych nastąpi w czwartek (21 marca) o godz. 17. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Słopnicach Górnych zostanie odprawiona w piątek (22 marca) o godz. 11, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL