Nowy numer 3/2021 Archiwum

Biskup tarnowski zaprasza do Pasierbca

25 marca odbędą się tam diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia. Diecezjalne obchody będą mieć miejsce w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Mszy św. o godz. 17 przewodniczył będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż.

W komunikacie wydanym na ten dzień biskup zaprasza wiernych do wzięcia udziału w tych obchodach oraz zachęca wiernych do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone.

Wsparciem może być aplikacja „Adoptuj Życie”, która m.in. przypomina o podjętym zobowiązaniu. Można ją ściągnąć jak każdą inną aplikację. Więcej informacji na stronie www.adoptujzycie.pl.

KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO NA DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA

Życie ludzkie jest wielkim darem, który ma swe źródło w miłości samego Boga. Dar ten został powierzony ludzkiej trosce, aby w sposób odpowiedzialny pozwolić mu zaistnieć, rozwijać się i wzrastać. Szczególną okazją do podkreślenia wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci jest Dzień Świętości Życia, który tradycyjnie przeżywamy 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Drodzy Diecezjanie!
Serdecznie zachęcam Wam do podjęcia w tym dniu duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitwą dziecka w łonie matki, aby miało szansę się urodzić. Zapraszam także na centralne obchody Dnia Świętości Życia, które odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Uroczysta Msza św., która rozpocznie się o godz. 17.00, będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
Niech Maryja, Boża Rodzicielka, uczy nas troski o każde ludzkie życie.
Z pasterskim błogosławieństwem
† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI
Tarnów, 11 marca 2019 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama