GN 41/2019 Archiwum

Patron na trudny czas

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie: Przełożeni i klerycy przypominają o bł. ks. Romanie Sitko.

Wspólnota seminaryjna chce jeszcze bardziej przypominać o bł. ks. Romanie Sitko, rektorze tarnowskiego WSD, który został zamordowany przez Niemców w Auschwitz. Papież Jan Paweł II ogłosił ks. Sitko błogosławionym w 1999 roku włączając go do grona 108 męczenników czasów II wojny światowej.

W każdy poniedziałek w kaplicy WSD jest odmawiana litania do bł. Romana. Ponadto ku czci bohaterskiego rektora będzie odprawiane uroczyste nabożeństwo każdego 12 dnia miesiąca. Więcej o tej inicjatywie przeczytacie TUTAJ. Zapraszamy także do obejrzenia filmu o bł. ks. Romanie Sitko:

Bł. ks.Roman Sitko - odkryć na nowo heroicznego kapłana
Diecezja Tarnowska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL