Nowy numer 42/2019 Archiwum

Autostrada do nieba - wieczorna Droga Krzyżowa przejdź do galerii

Żarówka-Zdziarzec. Po raz piąty z jednej z do drugiej miejscowości przeszli uczestnicy Drogi Krzyżowej.

Grupa młodzieżowa z parafii Zdziarzec "Młodzi Boscy" po raz 5. zaprosiła mieszkańców Żarówki, Zdziarca, a także młodzież z całego dekanatu do udziału w wieczornej Drodze Krzyżowej. Nabożeństwo rozpoczęło się 22 marca adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy w Żarówce.

Po niej młodzi, niosąc drewniany krzyż, a z nimi wszyscy uczestnicy nabożeństwa przeszli do kościoła parafialnego w Zdziarcu. Tutaj zostało przedstawione krótkie przedstawienie o patronie tegorocznego nabożeństwa.

- Został nim Carlo Acutis. Był młodym człowiekiem, który pragnął głosić Ewangelię w sieci internetowej. Od Carla możemy się uczyć, jak odważnie mówić o wierze, Bogu, Kościele we współczesnych środkach przekazu. Jako grupa młodzieżowa staramy się to robić, wykorzystując profil Fb, Instagram czy inne media społecznościowe - mówi Basia z "Młodych Boskich".

Hasłem tegorocznej Drogi Krzyżowej były słowa: "Autostrada do nieba". - Nawiązujemy do słów często powtarzanych przez Carlo, że Eucharystia jest drogą do nieba, dlatego rozpoczęliśmy od adoracji, a zakończymy Mszą św. - wyjaśnia ks. Jakub Kulpa ze Zdziarca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL