Nowy numer 42/2019 Archiwum

Co z was wyrośnie? Bierzmowanie w Górze św. Jana przejdź do galerii

Góra św. Jana: Ks. inf. Władysław Kostrzewa udzielił sakramentu bierzmowania młodym z miejscowej parafii.

W niedzielę 24 marca w kościele parafialnym w Górze św. Jana odbyła się uroczystość bierzmowania. Młodzież przyjęła sakrament z rąk ks. inf. Władysława Kostrzewy.

- Przypowieść o ogrodniku, który szuka owoców na drzewie figowym, uczy nas, że nie możemy być zapatrzonymi w siebie egoistami, którzy nie żyją dla innych i nie przynoszą owoców miłości.

Drodzy młodzi, jesteście młodymi drzewami, które należy pielęgnować, aby kiedyś w przyszłości przynosiły bogaty plon świętego życia. Przyjmując dary Ducha Świętego starajcie się odpowiadać na Jego natchnienia, pozwalajcie się Mu prowadzić, ponieważ On wie, jak przynosić owoce trwalsze od materialnych, doczesnych dokonań - mówił do młodych ks. Kostrzewa.  

Młodzież z parafii przygotowywała się do bierzmowania według programu diecezjalnego. Uczestniczyła w katechezie szkolnej i parafialnej i w comiesięcznych celebracjach liturgicznych. Większość z młodych należy do różnych grup apostolskich w parafii: LSO, DSM i grupy młodzieżowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL