Nowy numer 42/2019 Archiwum

Uratować od zapomnienia

W domu parafialnym przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie odbyło 21 marca kolejne spotkanie Akcji Katolickiej połączone z wykładem z historii Polski, który wygłosił Jan Witek.

Prelegent odpowiadał na pytanie, dlaczego Polska upadła. Mówił on o przyczynach utraty niepodległości, o przegranych bitwach, niewykorzystanej sytuacji gospodarczej i politycznej, a także o najazdach na kraj. Spotkania zostały przeprowadzone z inicjatywy członków AK, aby przybliżyć parafianom historię narodu a także aby pogłębić ich wiedzę i patriotyzm.

Słuchacze wykładu   Słuchacze wykładu
Paulina Sterkowiec

- Każdy może poszukać informacji w internecie czy jakiejś książce, ale nic nie może się równać z ustnym przekazem wiedzy - mówi jedna z uczestniczek. Kolejne spotkanie odbędzie się w przedostatni czwartek kwietnia i będzie ono kontynuacją wykładów historycznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL