Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmarł ks. Henryk Zachara

Pracował w 10 parafiach diecezji tarnowskiej i w Bieździedzy na terenie diecezji rzeszowskiej. Ostatnie lata spędził w Pilźnie.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca br. zmarł śp. Ks. Henryk Zachara – emerytowany proboszcz parafii Bieździedza, kapłan diecezji rzeszowskiej.

Ks. Henryk Zachara urodził się 3 czerwca 1941 roku w Pilźnie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 30 maja 1971 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Nowe Rybie, Wietrzychowice, Wadowice Dolne, Paleśnica, Łącko, Jadowniki, Szymbark, Rudka. W latach 1980–1982 pełnił urząd najpierw rektora, później proboszcza parafii Zabrzeż, w latach 1992–2002 urząd proboszcza parafii Kamionka, a w latach 2002–2011 urząd proboszcza parafii Bieździedza. W marcu 1992 roku został inkardynowany do diecezji rzeszowskiej.

W 1994 r. otrzymał odznaczenie Expositorium Canonicale, a w roku 2000 otrzymał przywilej noszenia Rokiety i Mantoletu.

W ostatnich latach przebywał w parafii Pilzno na terytorium diecezji tarnowskiej.

Msze święte pogrzebowe będą sprawowane w środę 27 marca:

  •  o godz. 10 w Bieździedzy
  •  o godz. 14 w Pilźnie

Po Mszy św. w Pilźnie ciało zmarłego kapłana zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie…

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL