Nowy numer 42/2019 Archiwum

Maszkienice. Czym nie jest miłość? przejdź do galerii

Młodzi z dekanatu szczepanowskiego, chór z Podgrodzia i miejscowi gospodarze parafii spotkali się na wspólnej modlitwie.

W kościele pw. św. Józefa w Maszkienicach odbyło się 29 marca dekanalne spotkanie młodzieży. Na modlitwę prócz młodych przyszli miejscowi parafianie. Najpierw została odprawiona Droga Krzyżowa, którą poprowadzili chórzyści z Podgrodzia. Pomiędzy stacjami śpiewali pieśni tworzące nastrój dla tej wielkopostnej modlitwy.

Po nabożeństwie dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Marek Augustyn przewodniczył Mszy św. Podczas homilii młodzi zastanawiali się razem z kaznodzieją, czym nie jest miłość.

- Nie jest popędem, bo wówczas kochałyby także zwierzęta. Nie jest uczuciem, które szybko traci temperaturę. Nie jest tolerancją, ponieważ ona jest innym imieniem obojętności wobec drugiego człowieka. Nie jest nawet akceptacją, wyświechtanym „kocham cię takim, jakim jesteś”, ponieważ taka postawa nie pragnie duchowego rozwoju człowieka - mówił kapłan.

Młodzi mogli niejako sami odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest miłość odczytując odpowiedzi swoich rówieśników, którzy uczestniczyli w specjalnej sondzie.

Przed świętami wielkanocnymi to ostatnie spotkanie dekanalne. - W maju czekają nas bierzmowania, a wcześniej zamknięte rekolekcje młodych. Niektórzy już je odprawili. Wybieramy się oczywiście na diecezjalne spotkanie Synaj w Niedzielę Palmową, na Lednicę, do Rzeszowa… - wylicza ks. Marek Augustyn.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL