Nowy numer 3/2021 Archiwum

Maszkienice. Czym nie jest miłość? przejdź do galerii

Młodzi z dekanatu szczepanowskiego, chór z Podgrodzia i miejscowi gospodarze parafii spotkali się na wspólnej modlitwie.

W kościele pw. św. Józefa w Maszkienicach odbyło się 29 marca dekanalne spotkanie młodzieży. Na modlitwę prócz młodych przyszli miejscowi parafianie. Najpierw została odprawiona Droga Krzyżowa, którą poprowadzili chórzyści z Podgrodzia. Pomiędzy stacjami śpiewali pieśni tworzące nastrój dla tej wielkopostnej modlitwy.

Po nabożeństwie dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Marek Augustyn przewodniczył Mszy św. Podczas homilii młodzi zastanawiali się razem z kaznodzieją, czym nie jest miłość.

- Nie jest popędem, bo wówczas kochałyby także zwierzęta. Nie jest uczuciem, które szybko traci temperaturę. Nie jest tolerancją, ponieważ ona jest innym imieniem obojętności wobec drugiego człowieka. Nie jest nawet akceptacją, wyświechtanym „kocham cię takim, jakim jesteś”, ponieważ taka postawa nie pragnie duchowego rozwoju człowieka - mówił kapłan.

Młodzi mogli niejako sami odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest miłość odczytując odpowiedzi swoich rówieśników, którzy uczestniczyli w specjalnej sondzie.

Przed świętami wielkanocnymi to ostatnie spotkanie dekanalne. - W maju czekają nas bierzmowania, a wcześniej zamknięte rekolekcje młodych. Niektórzy już je odprawili. Wybieramy się oczywiście na diecezjalne spotkanie Synaj w Niedzielę Palmową, na Lednicę, do Rzeszowa… - wylicza ks. Marek Augustyn.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama