Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowe po staremu przejdź do galerii

W Nowym Sączu 30 marca spotkały się kierownictwa kół i oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, by pielgrzymować do św. Stanisława Kostki i wybrać nowe władze.

30 marca w Nowym Sączu odbyło się spotkanie kierownictw oddziałów i kół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z diecezji tarnowskiej. Młodzież z księżmi asystentami pielgrzymowali do św. Stanisława Kostki, którego relikwie przechowywane są w kościele pw. Ducha Świętego, a potem w Auli Przemienienia Pańskiego przy nowosądeckiej bazylice wybierano nowe władze. Kończy się bowiem dwuletnia kadencja obecnego zarządu.

W wyniku wyborów wyłoniono pierwszą trójkę, w której znaleźli się Tomasz Wnuk, Adam Sołtys i dotychczasowy prezes Grzegorz Opioła. Z tej trójki biskup tarnowski Andrzej Jeż wskaże nowego prezesa, którym nadal może zostać dotychczasowy. Poza tym do zarządu weszli: Paweł Ryndak, Paulina Marchwiany, Natalia Nowosińska, Kacper Osika. Komisję Rewizyjną będą tworzyć: Natalia Kargul, Natalia Stukus i Katarzyna Kapinos. Zdecydowana większość nowych członków Zarządu KSM Diecezji Tarnowskiej pełniła te funkcje w czasie minionej kadencji.

Więcej o KSM w papierowym wydaniu "Gościa Tarnowskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama