Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nasz laureat i finaliści XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej

Michał Ryndak, uczeń I LO w Tarnowie, pochodzący z Olszyn, znalazł się w gronie 10 najlepszych.

W miniony weekend (28-30 marca) w diecezji opolskiej odbył się centralny etap XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej, w którym wzięło udział 123 uczniów szkół ponadgimnazjalnych (po 3 z każdej diecezji w Polsce). Uczestnicy olimpiady gościli w Domu Pielgrzyma na Górze Św. Anny. W tym roku Olimpiada odbywała się pod hasłem: Święty Jacek – wzór ewangelizacji.

Święty Jacek Odrowąż, pochodzący z Kamienia Śląskiego, to jedyny święty Polak przedstawiony na kolumnadzie Berniniego na placu św. Piotra na Watykanie. Głosił Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby, dlatego też jest wzorem – jak wskazuje hasło olimpiady – ewangelizacji, czyli głoszenia Dobrej Nowiny o Chrystusie.

Na tym etapie zmagań teologicznych tarnowską diecezję reprezentowało troje uczniów, którzy zwyciężyli w etapie diecezjalnym tj. Karolina Niziołek z I LO w Tarnowie – katecheta ks. Janusz Pabian, Michał Ryndak z I LO w Tarnowie – katecheta ks. Grzegorz Grych oraz Brygida Włodarczyk z ZS Nr 1 w Limanowej – katechetka s. Joanna Nowińska. Ich opiekunami w Opolu byli: pani Maria Michura oraz ks. Grzegorz Grych.

Nasz laureat i finaliści XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej   Michał Ryndak znalazł się w gronie laureatów centralnego etapu OTK 2019. Anna Kwaśnicka /Foto Gość

30 marca był szczególnym dniem dla uczestników Olimpiady Teologii Katolickiej. Na uroczystej Mszy św., która odbyła się w bazylice św. Anny Samotrzeciej, ogłoszonych zostało 10 laureatów OTK Opole 2019, którzy następnie wzięli udział w teście ustnym. Wśród nich znalazł się reprezentant naszej diecezji Michał Ryndak, który ostatecznie zajął 7 miejsce, uzyskując tytuł laureata XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej.

Karolina i Brygida, które zdobyły taką samą ilość punktów, tj. 80% maksymalnej ilości, uzyskały tytuł finalisty centralnego etapu tejże olimpiady. Ten wynik jest szczególnie znaczący, kiedy weźmie się pod uwagę, że w skali całej Polski w etapie szkolnym wzięło udział ponad 10 tys. młodych ludzi, a na etapie diecezjalnym ponad 1300 uczniów.

Nasz laureat i finaliści XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej   Pamiątkowe zdjęcie uczestników centralnego etapu OTK przed bazyliką św. Anny. arch. ks. Grzegorz Grych

Wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystej gali na zakończenie olimpiady. Laureaci wychodząc na scenę, mieli okazję wybrać spośród dwunastu tę nagrodę, która najbardziej im się podobała. Do wyboru były między innymi: laptop, tablet, pielgrzymka zagraniczna, zaproszenie na Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, bilety na mecz Reprezentacji Narodowych: siatkówki i piłki nożnej, oraz inne ciekawe wycieczki i nagrody rzeczowe.

Nasz laureat i finaliści XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej   Opiekunowie uczestników olimpiady. arch. ks. Grzegorz Grych

Dodatkową atrakcją była możliwość wylosowania, przez obecnych na gali finalistów, kilku nagród specjalnych. Należy również wspomnieć, iż opiekunowie, którzy przygotowywali laureatów do olimpiady, także otrzymali szczególne nagrody. Szkoły trzech pierwszych finalistów dostały nagrody rzeczowe w postaci telewizora, projektora i worka ze sprzętem sportowym.

Michałowi, Karolinie i Brygidzie gratulujemy osiągnięć, dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej diecezji w Polsce i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz radości Ducha Świętego. Niech św. Jacek, którego życie zgłębiali, będzie ich przyjacielem i drogowskazem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL