Nowy numer 42/2019 Archiwum

Stary Sącz. Stowarzyszenie świętuje

W sobotę 6 kwietnia odbędą się w starosądeckim klasztorze obchody 20-lecia Stowarzyszenia Świętej Kingi.

Najpierw w sobotę, 6 kwietnia, uczestnicy uroczystości spotkają się na Mszy św. w kościele klasztornym o godz. 10, a po niej odbędzie się krótka sesja poświęcona św. Kindze, Pani Ziemi Sądeckiej i działalności Stowarzyszenia. Po niej zaplanowano spotkanie towarzyskie członków i sympatyków Stowarzyszenia.

Stary Sącz. Stowarzyszenie świętuje   Od pewnego czasu Stowarzyszenie Świętej Kingi współpracuje z podobnym stowarzyszeniem działającym na Węgrzech. Z prawej prezes SSK Mieczysław Witowski. arch. Gościa Tarnowskiego

Szczególny charakter będzie miała pielgrzymka na Węgry, którą Stowarzyszenie organizuje od 12 do 14 lipca. Wiąże się ona zarówno z 20. rocznicą kanonizacji św. Kingi oraz ufundowania i odsłonięcia w bazylice w Esztergom tablicy pamiątkowej ufundowanej przez Stowarzyszenie. 

Stary Sącz. Stowarzyszenie świętuje   Plakat jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Świętej Kingi. arch. Stowarzyszenia Świętej Kingi

Trzecim, ważnym, acz tradycyjnym elementem jubileuszu Stowarzyszenia będzie XXX Jubileuszowa Górska Pielgrzymka Szlakiem Świętej Kingi. 

O wszystkich wydarzeniach związanych z obchodami będziemy informować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL