Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mielec. Skarby z kościołów

Już od najbliższej środy przez 5 miesięcy będzie można oglądać w Pałacyku Oborskich w Mielcu skarby kościołów ziemi mieleckiej.

W środę 10 kwietnia o godz. 18 odbędzie się w Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” w Mielcu wernisaż wystawy „W kręgu sztuki sakralnej. Skarby kościołów ziemi mieleckiej”.

- Wystawa będzie prezentowała przedmioty będące na wyposażeniu świątyń, znajdujące się m.in. w zakrystiach i skarbczykach kościelnych oraz na plebaniach. Zaprezentowane na niej zostaną: dokumenty i księgi kościelne, naczynia liturgiczne, obrazy, rzeźby, szaty liturgiczne, a nawet witraż. Wystawie będą towarzyszyły dodatkowe działania: warsztaty genealogiczne, wykłady naukowe, zwiedzanie z przewodnikiem miejscowej bazyliki oraz cmentarza parafialnego - informuje Krzysztof Haptaś z Muzeum Regionalnego.

Wystawa czynna będzie aż do 21 września.

Mielec. Skarby z kościołów   Plakat wystawy. fot. arch. Muzeum Regionalne w Mielcu
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL