Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wiara i Światło na Wielkanoc

7 kwietnia w Bochni odbył się kiermasz ozdób świątecznych, który wesprze działalność wspólnoty.

Członkowie wspólnoty "Wiara i Światło - Gumisie" z Bochni przygotowali dwa stoiska z ozdobami. Jedno stanęło przed bazyliką św. Mikołaja, drugie przy kościele szkolnym. Stoły zastawione pięknie wykonanymi samodzielnie ozdobami wielkanocnymi oświetlało piękne słońce.

Wiara i Światło na Wielkanoc   Kiermasz wielkanocny "Gumisiów" przed bazyliką. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

- To czwarty organizowany przez nas kiermasz. Przygotowania do niego ruszyły już w zasadzie tuż po zabawie karnawałowej. Każdy z członków ma w nim wkład. Wszystkie rzeczy zostały przez nas przygotowane. Wiele talentów jest w naszej wspólnocie - mówi Justyna Więsek, koordynator wspólnoty.

Sporo prac powstało we współpracy. Jedni przynieśli materiały, ci bardziej precyzyjni i uzdolnieni manualnie wykonali kartki, inni - uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej - bardziej skomplikowane prace, tj. ceramiczne baranki, kurczaczki czy króliczki. Wiele z nich to prace Ewy, która mówi, że wcale to nie było dla niej trudne.

Wiara i Światło na Wielkanoc   Baranki wielkanocne wykonane przez Ewę. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

- Zebrane w czasie kiermaszu datki wesprą działalność naszej wspólnoty, organizację cotygodniowych spotkań, letnich obozów, zabaw, pielgrzymek czy innych podejmowanych przez nas inicjatyw - wylicza Marzena Czekaj, kronikarz wspólnoty.

Do bocheńskich Gumisi należy ok. 30 osób Wspólnotę tworzą osoby niepełnosprawne umysłowo, ich rodzice i wolontariusze. Co roku wyjeżdżają na obóz letni, uczestniczą w pielgrzymkach, organizują andrzejki, spotkania opłatkowe, jasełka, zabawy karnawałowe. Spotykają się w każdy piątek, raz w miesiącu uczestniczą we wspólnotowej Mszy św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama