Nowy numer 08/2020 Archiwum

W szkołach rozpoczął się strajk nauczycieli

W 22 placówkach na terenie Nowego Sącza i w 42 w Tarnowie.

Do poniedziałkowego strajku nauczycieli przystąpiły 22 szkoły z terenu Nowego Sącza i 42 placówki z 65, jakie znajdują się w Tarnowie. Wśród nich są także przedszkola. Dodatkowo w powiecie nowosądeckim strajkuje 16 szkół, w tarnowskim - 15.

To oznacza, że więcej niż 50 proc. nauczycieli w tych placówkach opowiedziało się za tą formą protestu wobec reformy edukacji i chce zmusić rząd do podwyżek ich wynagrodzenia. W przypadku Szkoły Podstawowej w Mikołajowicach jest to 100 proc. uczących tam osób.

Udział w proteście biorą także placówki oświatowe m.in. w Limanowej, Brzesku, Bochni, Dębicy, Mielcu czy Dąbrowie Tarnowskiej.

W strajku nauczycieli nie mogą brać udziału katecheci. Stanowisko w tej sprawie wyraziła już na początku marca Kuria Diecezjalna w Tarnowie. Dotyczy ono prawie półtora tysiąca katechetów świeckich, jak i księży oraz sióstr zakonnych uczących religii w szkołach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama