Nowy numer 42/2019 Archiwum

Drogowskaz

Od jutra przez trzy dni w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie odbywać się będą wykłady "Via Crucis. Pasja w dziejach sztuki".

Wykłady są wydarzeniem towarzyszącym w Tarnowie Festiwalowi Paschalnemu Musica Poetica. 

W jego ramach już dziś, 10 kwietnia w Bazylice Katedralnej o godz. 19 odbędzie się koncert Capelli Cracoviensis. 11 kwietnia wystąpi o godz. 19 w katedrze Chór Polskiego Radia, zaś 12 kwietnia od godz. 19 odbędzie się Bach Ultra Maraton. Dzień później o tej samej porze zabrzmi w katedrze muzyka baroku francuskiego.

Wykłady w Muzeum Diecezjalnym towarzyszą Festiwalowi. Odbędą się one 11, 12 i 13 kwietnia. O pasji w dziełach sztuki będzie mówił dyrektor muzeum ks. dr. Piotr Pasek. W sali muzeum w tym samym czasie będzie można także obejrzeć prace członków Twórczego Klubu Seniora działającego przy tarnowskiej parafii pw. św. Maksymiliana. Tytuł tej wystawy to "Jezus na krzyżu jest kompasem życia". 

- Głównym motywem wystawy jest przesłanie papieża Franciszka na Wielki Post, wygłoszone 6 marca 2019 roku w bazylice św. Sabiny na Awentynie w Rzymie. Na jego kanwie powstało wiele prac, grafik członków klubu, które są efektem indywidualnych przemyśleń, zadumy nad upływającym czasem, codzienną pielgrzymką życiową, dokonywanymi wyborami i dążeniem do celu podróży, czyli nieba - mówi Andrzej Trybulski, architekt i grafik, szef Klubu Seniora. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL