Nowy numer 07/2020 Archiwum

Dekanat Bochnia-Zachód. 57 nowych lektorów przejdź do galerii

Uroczystego błogosławieństwa udzielił im dziekan ks. dr Leszek Rojowski.

W sobotę 6 kwietnia w parafii św. Pawła Apostoła zakończył się kurs lektorski w dekanacie Bochnia-Zachód. Uczestniczyło w nim 57 ministrantów. Przez pięć tygodni przyszli chłopcy brali udział w zajęciach, które obejmowały for­mację ludzką, fonetyczną i litur­giczną.

Błogosławieństwo nowych lektorów odbyło się podczas Mszy św., której przewodniczył ks. dziekan Leszek Rojowski. - Nowym lektorom życzymy wytrwałości i nieustannej radości ze służby przy ołtarzu. Oby przez swoją odpowiedzialną posługę czytania słowa Bożego przybliżali siebie i innych do Boga - mówią księża przygotowujący młodych do czytania Pisma Świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama