Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ukrzyżowany w Przecławiu przejdź do galerii

Po raz szósty stowarzyszenie "Rędziny" i miejscowa parafia zaprosiły mieszkańców na misterium pasyjne.

Rozpoczęła je procesja z palmami do kościoła, po której została odprawiona Msza św. Męka Pana Jezusa odczytana podczas Eucharystii została następnie odegrana wokół świątyni.

Kulminacyjnym momentem misterium była scena zmartwychwstania, podczas której rozwinięto potężny wizerunek Pana Jezusa Miłosiernego.

- Zmieniliśmy formułę naszego misterium. Zrezygnowaliśmy ze sceny Ostatniej Wieczerzy. Nasze spotkanie z męką Pana Jezusa rozpoczyna Msza św. W przygotowanie samego misterium zaangażowało się ponad 60 osób. To ludzie starsi, dorośli, młodzież i dzieci, członkowie stowarzyszenia „Rędziny” i grup działających w parafii. Przedstawienie uświetniła także kawaleria konna - mówi ks. Łukasz Pietrzak, który odgrywał rolę Pana Jezusa.     

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL