Nowy numer 4/2021 Archiwum

Szczawnica. Po sztandar do Gniezna

Akcja Katolicka przy parafii św. Wojciecha odbyła pielgrzymkę do grobu swojego patrona. Przywiozła stamtąd sztandar, który zostanie pobłogosławiony 23 kwietnia.

Śladami polskiego chrześcijaństwa - tak w skrócie można opisać trasę pątników ze Szczawnicy, którzy w drodze do Gniezna odwiedzili Częstochowę, Kalisz, Poznań, Pola Lednickie i Licheń. W pielgrzymce wzięły udział 53 osoby, członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, przedstawiciele rodzin i seniorów ze Szczawnicy.

Głównym celem wyprawy było odebranie sztandaru, który dla szczawnickiego oddziału wyhaftowały siostry karmelitanki z Gniezna. Sponsorem sztandaru jest Andrzej Węglarz, a pomysłodawcą prezes AK w Szczawnicy Aleksander Majerczak. Poświęcenie sztandaru zostało zaplanowane na 23 kwietnia.

Akcja Katolicka działa w pienińskim mieście zdrojowym od 2011 roku. Co roku organizuje m.in. kiermasz książki katolickiej, a w czasie wakacji górskie wędrówki połączone z modlitwą „Wytrwale wzwyż”. Oddział włącza się również w wydarzenia organizowane przez parafię św. Wojciecha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama