Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bochnia. Pierwsza w tym roku zbiórka makulatury na misje

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy par. św. Pawła nie ustaje w pomaganiu dzieciom z Kamerunu.

W sobotę 13 kwietnia przy kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bochni odbyła się zbiórka makulatury na misje, w czasie której zebraliśmy do kontenerów 18 660 kg zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazały 2263 kg makulatury bezpośrednio do firmy recyklingowej. 

Łącznie zebraliśmy 20 923 kg, co dało kwotę 5 230,75 zł. Ponadto siedem osób przekazało darowiznę w wysokości 843 zł. Tak więc konto budowy ośrodka zdrowia w Centrum Dziecka „Cite de vie - Mere Josepha” w Yaounde - stolicy Kamerunu powiększyliśmy o kwotę 6 073,75 zł.

To już szósty rok akcji „ Makulatura na Misje”, która jest możliwa dzięki zaangażowaniu ogromnej liczby osób dobrej woli z Bochni i ziemi bocheńskiej, Krakowa, Brzeska, Wieliczki, Nowego Wiśnicza, Kobyla i innych miejscowości. Do akcji włączyły się również Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku, Studio K w Łapczycy, przedsiębiorstwo Handlowe „Dora” w Bochni, parafia MB. Fatimskiej w Kobylu, Biblioteka Publiczna w z Brzeźnicy, Zakłady Buchmacherskie w Bochni i PKO BP w Bochni. Naszą akcję wspiera wiele instytucji i portali internetowych, które bezinteresownie umieszczają nasze plakaty i informacje o zbiórkach.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagają naszą akcję „Makulatura na Misje”, w imieniu organizatorów i siostry Kolbeny Frąckiewicz, założycielki Misji w Yaounde i koordynatorki budowy studni im. dr Filipa Adwenta oraz Centrum Dziecka, składamy gorące podziękowania oraz zapewnienie o modlitwie.

S. Kolbena serdecznie zaprasza do dalszego wspólnego budowania, a my do udziału w następnej zbiórce makulatury, która odbędzie się 8 czerwca 2019 roku przy kościele pw. św. Jana Nepomucena w Bochni w godz. od 7 do 16.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOM - BUD, znajdującej się w Bochni przy ul. Partyzantów 7 - wjazd od ul. Gazowej, pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama