Nowy numer 08/2020 Archiwum

Trzciana k. Bochni. Krzyże naszego życia przejdź do galerii

Nieformalna Grupa Artystyczna XXI wieku zaprosiła widzów do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej i do zastanowienia się nad problemami współczesnego świata.

W niedzielę 14 kwietnia w świetlicy w Trzcianie k. Bochni odbyła się premiera misterium „Krzyże naszego życia”. Spektakl przygotowała Nieformalna Grupa Artystyczna XXI wieku.

Osią dramatu była męka i śmierć Pana Jezusa. Sceny z drogi krzyżowej połączono z prezentacją współczesnych problemów świata, m.in. z wojnami, terroryzmem, przemocą, handlem ludźmi, prostytucją, aborcją. Między aktami dramatu trwała modlitwa przy kolejnych stacjach Drogi Krzyżowej, która została włączona w całość przedstawienia.

- Jesteśmy świadkami wydarzeń, procesów, które stanowią ogromne zagrożenie dla chrześcijaństwa. Wzmocnienie własnej wiary stanowi siłę, by umiejętnie przeciwstawić się tym zagrożeniom. Poprzez włączenie Drogi Krzyżowej w spektakl chcemy pokazać, jak nadać sens swojemu cierpieniu - mówią organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama