Nowy numer 07/2020 Archiwum

Nadzieja dla wszystkich

Biskup tarnowski Andrzej Jeż składa życzenia diecezjanom - Czytelnikom "Gościa Tarnowskiego" - z okazji Świąt Wielkanocnych.

Drodzy Diecezjanie!

Wierzymy i wyznajemy, że zmartwychwstanie Chrystusa jest prawdziwą nadzieją świata, która nie zawodzi. To siła pszenicznego ziarna, które nabrzmiewa życiodajnymi siłami, pęka, i choć samo przestaje istnieć, to zamienia się w pełny kłos. To moc miłości, która się uniża i daje siebie aż do końca. Siła ta przynosi owoce odnawiające świat naznaczony tak wieloma podziałami i niesprawiedliwościami.

Jednym z najtrudniejszych zadań, jakie dziś stoją przed nami, jest przekonywanie, by ludzie wciąż pokładali nawzajem nadzieję w swojej dobroci, by sobie ufali i chcieli dostrzegać przede wszystkim to, co jest pozytywne. Takiej nadziei potrzebujemy jako wspólnota wierzących w Chrystusa, jako naród, jako wspólnoty środowisk lokalnych i nasze rodziny. W pewnym istotnym sensie wspólnotę mogą tworzyć jedynie ludzie zdolni do nadziei, wierzący, że pośród różnych trudności i podziałów możliwe jest dobro.

Gorąco życzę Wam, aby w Waszych sercach, rodzinach i wspólnotach zabrzmiało orędzie zmartwychwstania wraz z ciepłym światłem obecności Jezusa Chrystusa - obecności, która rozjaśnia, daje pociechę, przebacza, rozpogadza, wzbudza nadzieję i umacnia wiarę w moc dobra. Pamiętajmy, że Chrystus zwyciężył zło u samych jego korzeni. On jest bramą zbawienia, szeroko otwartą, aby każdy mógł znaleźć miłosierdzie i zobaczyć perspektywę ostatecznego zwycięstwa życia nad śmiercią.

Z życzeniami radosnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego łączę dar gorącej modlitwy.

+ Andrzej Jeż

Biskup Tarnowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama