Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dąbrowa Tarnowska. 10 lat całodobowej adoracji

Obchody tej rocznicy odbędą się w najbliższy weekend. Towarzyszyć im będzie VIII Krajowe Forum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dziesiąta rocznica wprowadzenia wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej będzie miała uroczysty charakter. Połączono ją z VII Krajowym Forum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, które rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Do udziału w nim zaproszono m.in. przedstawicieli tych parafii z Polski, w których jest całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dąbrowa Tarnowska. 10 lat całodobowej adoracji   Kaplica wieczystej adoracji w Dąbrowie Tarnowskiej. arch. parafii w Dąbrowie Tarnowskiej

Uroczyste świętowanie rozpocznie się w piątek o godz. 18 Mszą św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Po niej o godz. 20 uczestnicy wysłuchają konferencji ks. Wojciecha Węgrzyniaka oraz wezmą udział w uwielbieniu, które poprowadzi wspólnota ewangelizacyjna z Tarnowa wraz z ks. Arturem Ważnym.

Centralne obchody rocznicy odbędą się w sobotę. Mszy św. o godz. 11 przewodniczył będzie abp Wiktor Skworc, który dziesięć lat temu udzielił dąbrowskiej parafii przywileju wieczystej adoracji. Wcześniej o godz. 8.30 konferencję pt. "Adoracja szkołą miłosierdzia" wygłosi o. Józef Augustyn.

W sobotę wieczorem o godz. 20 w kościele parafialnym będzie można obejrzeć spektakl o Eucharystii - „Msza wg Katariny Rivas”, który pomoże głębiej i z większym zrozumieniem przeżywać Mszę św.

Zakończenie obchodów odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia podczas Mszy św. o godz. 11 pod przewodnictwem ks. Stanisława Cyrana – proboszcza w Dąbrowie Tarnowskiej.

W tym roku hasłem przewodnim VIII Krajowego Forum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie: „O milcząca Hostio biała, na kolanach wielbię Cię”.

Szczegółowy program zobacz na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL