Nowy numer 2/2021 Archiwum

Stary Sącz: Niedziela w Centrum

Począwszy od 5 maja w każdą niedzielę przy papieskim ołtarzu w Starym Sączu czeka na rodziny wiele atrakcji.

- Inspirowani tym, że w tym roku przypada 20. rocznica kanonizacji św. Kingi i pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Starego Sącza, jeszcze szerzej otwieramy drzwi naszego centrum i - szczególnie w niedziele - zapraszamy całe rodziny do spotkania, modlitwy, rekreacji i wypoczynku u nas - mówi ks. Mariusz Żaba, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania „Opoka” w Starym Sączu. Od pewnego czasu widać, że w niedziele niemało rodzin z Sądecczyzny przyjeżdża pod ołtarz, by z dziećmi tu pospacerować, pobawić się, odpocząć.

- Wychodzimy im naprzeciw i oprócz zwykłej oferty, jaką jest cały czas dostępny papieski ołtarz, sala pamięci, a także samo centrum, a w nim kaplica, w której można się pomodlić, oraz restauracja czy kawiarnia, w których można zjeść obiad niedzielny czy wypić popołudniową kawę, dokładamy od siebie więcej - mówi ks. Mariusz.

Stary Sącz: Niedziela w Centrum   Dom Pielgrzyma "Opoka" cały czas otwarty jest na wszystkich. Grzegorz Brożek /Foto Gość

Od 5 maja w każdą niedzielę aż do końca września, zakładając dobrą pogodę, małe dzieci od godz. 14 będą miały do dyspozycji animatorów, a starsze dzieci będą mogły pójść na spacer, pielgrzymkę do klasztoru czy rozegrać jakąś terenową grę, zakończoną quizem. Wieczorem planowane są wspólne grile z muzyką na żywo. Nowością będzie fasfoodowy kącik żywnościowy, w którym będzie można kupić frytki, hot-dogi czy hamburgery. Cały czas czynna jest również i będzie wypożyczalnia rowerów. Do popołudnia w dobrej cenie będzie można zjeść również „obiad dnia”.

- Ale wszystko to, co będzie się działo w centrum w te wiosenne, letnie i jesienne niedziele chcemy osnuć wokół postaci św. Kingi i fragmentów starosądeckiej homilii Jana Pawła II. Chcemy przypominać tę świętą na różne sposoby i dawać ludziom oprócz radosnego spotkania także okazję do chwili refleksji - dodaje dyrektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama