Nowy numer 3/2021 Archiwum

Spowiednik świętych

Już jutro w TV Trwam film poświęcony ks. Józefowi Andraszowi - pochodzącemu z parafii Wielogłowy koło Nowego Sącza spowiednikowi św. Faustyny Kowalskiej.

Film ukazuje postać jezuity ks. Andrasza w kontekście kultu Bożego Miłosierdzia, posługi kierownictwa duchowego i sakramentu spowiedzi dla świętych i błogosławionych Kościoła. Tłem filmu jest naturalna pobożność Sądecczyzny. W znacznej mierze wynika ona z czci dla Najświętszego Serca Pana Jezusa, praktyk pierwszych piątków miesiąca. Praktyki te, nowe na tamte czasy, wraz z kapłanami diecezji tarnowskiej rozwijał ks. Andrasz. Poniżej zapowiedź filmu.

Ojciec Józef Andrasz, kierownik duchowy Sekretarki Bożego Miłosierdzia.
Radio Maryja

Emisję filmu w TV Trwam zaplanowano na 28 kwietnia, na godz. 17.30.

Niedawno ukazała się książeczka Stanisławy Bogdańskiej poświęcona ks. Andraszowi pt. "Spowiednik świętych". Jezuita prowadził duchowo m.in. krakowską mistyczkę bł. Anielę Salawę i sł. Bożą Paulę Zofię Tajber. No i oczywiście św. Faustynę. Poniekąd losy tych postaci są wyrazistą recenzją samego jezuity i posługi, którą wypełnił, przebywając cały czas w cieniu. Do dziś. Powoli z tego cienia wydobywają go ci, którzy starają się o rozwijanie - na razie prywatnego - kultu jezuity. Z cienia wyciągnęli go już m.in. chorwaccy kapłani. Zwracają oni uwagę, że podobne objawienia jak s. Faustyna miały inne siostry, np. s. Józefina Menendez, s. Benigna Consalta Ferrero. Te, kolokwialnie mówiąc, nie "przebiły się". Czy nie mogło być tak, że właśnie o. Andrasz, współpracownik łaski Bożej, który rozeznał i potwierdził powołanie s. Faustyny, a w chwili jej śmierci podjął jej misję i wprowadził w czyn polecenia Pana Jezusa, zaważył, że orędzie Bożego Miłosierdzia płynie dziś z Łagiewnik?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama