Nowy numer 13/2024 Archiwum

Tarnowscy klerycy pokonali niepokonanych

Zajęli I miejsce podczas 15. Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej.

Mecz finałowy 15. Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej odbył się 2 maja. Tarnowscy klerycy pokonali w nim pięciokrotnych mistrzów tego turnieju - WSD Siedlce. Zdawałoby się niepokonanych pokonali tarnowscy klerycy, ale jak widać nazwa drużyny - Victoria - zobowiązuje. W 2017 roku WSD Tarnów zajęło w mistrzostwach trzecie miejsce, a w 2009 - drugie. Mają więc już komplet medali.

Tarnowscy klerycy pokonali niepokonanych   Radość tarnowskiej Victorii. PRONTSCREEN z filmu WSD Siedlec

Puchar ufundowany specjalnie na tę okazji przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę wręczył zwycięzcom biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

W tegorocznych rozgrywkach wzięły udział 24 drużyny z seminariów duchownych i zakonnych z całej Polski. Kolejne mistrzostwa odbędą się za dwa lata, a ich gospodarzem będzie zwycięska drużyna, czyli WSD Tarnów.