Nowy numer 08/2020 Archiwum

Laskowa. Modlitwa ze św. Andrzejem Bobolą przejdź do galerii

Przy kościele parafialnym została poświęcona kapliczka dedykowana kapłanowi i męczennikowi, patronowi Polski.

W święto patrona Polski przy kościele parafialnym w Laskowej została poświęcona kapliczka dedykowana św. Andrzejowi Boboli. Męczennik został przedstawiony jako wędrowny misjonarz, z kosturem w ręku. Obok zawieszono tablicę z wizerunkiem NMP Królowej Polski.

Kapliczka ku czci św. Andrzeja jest również pamiątką 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - Słuchałem kiedyś biografii św. Andrzeja. Przejmujące wrażenie zrobił na mnie opis jego męczeństwa - ile człowiek może znieść cierpiąc dla Chrystusa. Ponadto kult św. Andrzeja coraz bardziej się rozwija, począwszy od jego rodzinnej miejscowości Strachociny. Kapłan i męczennik jest ściśle związany z historią naszej ojczyzny, dlatego chcemy od 16 maja co miesiąc modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja w intencji naszej ojczyzny - mówi ks. prał. Andrzej Wanat, proboszcz w Laskowej.

Kapliczka św. Andrzeja Boboli.   Kapliczka św. Andrzeja Boboli.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Kapliczkę św. Andrzeja Boboli poświęcił pochodzący z Laskowej o. Jarosław Paszyński SJ. - Św. Andrzej jednoczył katolików i prawosławnych. Całe swoje życie poświęcił ewangelizacji i budowaniu jedności Kościoła. A przy tym jego biografia splata się z historią Polski począwszy do czasów I Rzeczypospolitej aż po odrodzoną po zaborach ojczyznę. W czasach zamętu nie przestaje być orędownikiem naszego narodu - mówił w homilii o. Paszyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama