Nowy numer 07/2020 Archiwum

Cztery korony Trzykroćprzedziwnej przejdź do galerii

W kościele pw. św. Jana Pawła II w Nowym Sączu odbyła się koronacja kapliczek z obrazem Matki Bożej Szensztackiej.

W urodziny św. Jana Pawła II, patrona parafii, w kościele pod jego wezwaniem w Nowym Sączu, odbyła się koronacja czterech kapliczek z obrazem Matki Bożej Szensztackiej, które pielgrzymują do rodzin.

Kapliczki powędrują do sądeckich rodzin.   Kapliczki powędrują do sądeckich rodzin.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

- Obraz pielgrzymującej Matki Bożej przyjmuje krąg składający się z 10 do 15 rodzin. Raz w miesiącu przez około trzy dni każda rodzina gości u siebie Maryję. W parafii, jak i w całym mieście, jest już kilkadziesiąt takich kręgów rodzin, które wspierają działalność duszpasterską i ewangelizacyjną swoją modlitwą. Ponadto kręgi sprzyjają duchowemu rozwojowi rodzin i poszczególnych osób, widać to chociażby po ich zaangażowaniu w życie parafii, w ubogacanie całej wspólnoty charyzmatem Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej - mówi ks. prał. Zbigniew Biernat, proboszcz parafii.

Podczas Mszy św. duszpasterz nałożył korony na kapliczki z obrazem Matki Bożej Pielgrzymującej, które nawiedzają skupione wokół nich kręgi rodzin.

Kapliczki z obrazem Matki Bożej Pielgrzymującej.   Kapliczki z obrazem Matki Bożej Pielgrzymującej.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Warto dodać, że Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej działa w Nowym Sączu już od 1997 roku. To tutaj trafiła jedna z czterech pierwszych kapliczek poświęcona dla Polski. Więcej o sądeckim fenomenie przeczytacie w kolejnym numerze „Gościa Tarnowskiego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama