Nowy numer 07/2020 Archiwum

Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas przyjadą do Pasierbca

W sanktuarium Matki Bożej odbędzie się 4 czerwca diecezjalny zjazd SKC.

W sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu odbędzie się 4 czerwca XIII Zjazd Szkolnych Kół Caritas. - Chcemy dziękować Bogu za dobro świadczone przez dzieci i młodzież, wolontariuszy Szkolnych Kołach Caritas naszej diecezji, na rzecz osób ubogich, starszych, niepełnosprawnych i potrzebujących - mówi zastępca dyrektora CDT Krzysztof Majerczak.

Sanktuarium w Pasierbcu ugości Szkolne Koła Caritas z całej diecezji.   Sanktuarium w Pasierbcu ugości Szkolne Koła Caritas z całej diecezji.
CDT

W diecezji powołano do tej pory 222 Szkolne i trzy Przedszkolne Koła Caritas, w których działa około 3500 dzieci i młodzieży. - Spotkanie w Pasierbcu będzie formą promowania Szkolnych Kół Caritas, docenienia dyrekcji tych szkół, które widziały potrzebę powołania SKC, wyrażenia naszej wdzięczności wobec tego, co czynią wolontariusze (statuetka Fructus Caritatis ) i zachętą do dalszej wytężonej pracy - dodaje ks. Majerczak.

Plakat wydarzenia.   Plakat wydarzenia.
CDT

W bieżącym roku wolontariusze włączą się w konkurs „Nasz Patron - nasz wzór” (Działalność Szkolnego Koła Caritas jako owoc nauczania patrona koła - realizacja zadań wynikających z wartości, którym on poświęcił życie). Prace konkursowe będą podsumowaniem działalności SKC w roku szkolnym 2018/2019.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama