Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rodzina rodzin

Dla nas parafia jest rodziną rodzin, miejscem umacniania naszej wiary, okazją do aktywności w różnych grupach apostolskich.

Grzegorz: Podobnie jak Grzesiek Stec byłem związany z kościołem i parafią od dziecka jako ministrant, a lektorem aż do 27 roku życia. Urodziłem się w tych szczęśliwych czasach, kiedy nie istniały jego współczesne wypełniacze, czyli internet i smartfon. Za to po Mszach świętych graliśmy namiętnie w tenisa stołowego. Od 1991 roku byłem w młodzieżowej grupie apostolskiej. Później przyszedł czas na Akcję Katolicką, a obecnie należę do Parafialnego Zespołu Synodalnego, Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej, zostałem też powołany na V Synod Diecezji Tarnowskiej, w którym reprezentuję jako świecki dekanat Dębica – Zachód. Akcja Katolicka tworzy w naszej parafii okazję do spotkań, pielgrzymek, w każdą II niedzielę miesiąca przygotowujemy liturgię Mszy św. niedzielnej.

„Dla nas parafia jest rodziną rodzin, miejscem umacniania naszej wiary, okazją do aktywności w różnych grupach apostolskich, inicjatywach duszpasterskich, charytatywnych, kulturalnych czy materialnych. Dzięki temu bardziej rozwijamy się duchowo, ponieważ żywa wspólnota parafialna taką szansę daje”.

Elżbieta: Od czwartej do siódmej klasy należałam do scholii, a później do grupy apostolskiej, z której wyrosłam dopiero po studiach. Wspomagam męża w jego działaniach, dodatkowo w parafii wujka księdza prowadzę księgowość parafialnego przedszkola. Nasze dzieci także działają w parafii. Kacper jest ministrantem, Kamila należała do scholii, a teraz do grupy młodzieżowej.

Kamila: Grupa młodzieżowa, do której należę, jest dla mnie miejscem spotkania z rówieśnikami, przedłużeniem przyjaźni, okazją do rozwijania wiary, modlitwy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama