Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zmarł ks. Stanisław Chrzan

Miał 85 lat i 59 lat kapłaństwa, z czego blisko 50 z nich poświęcił pracy duszpasterskiej w parafii Bobowa.

Ksiądz Stanisław Chrzan pochodził z Borek k. Szczucina. Urodził się 17 maja 1934 roku. Po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali 26 czerwca 1960 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Nockowa, Przyszowa, Męcina, Ropczyce i Bobowa. W latach 1974–2004 pełnił urząd proboszcza parafii Bobowa. W 1997 roku został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu. Ponadto sprawował obowiązki notariusza, a następnie dziekana dekanatu Bobowa oraz dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Bobowa. Mieszkał w bobowskiej parafii także jako emeryt do 2018 roku, kiedy to podjął decyzję o przeniesieniu się do Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Była ona ogromnym zaskoczeniem dla parafian. Szanując ją, dziękowali mu za 48 lat posługi w tym miejscu. Podkreślali jego miłość i cześć dla Matki Boskiej Bolesnej Bobowskiej.

Ks. Stanisław Chrzan zmarł 23 maja 2019 roku w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Msza święta w kaplicy tego domu w intencji zmarłego będzie sprawowana w poniedziałek (27 maja) o godz. 9.

Tego samego dnia, 27 maja, o godz. 12 nastąpi wprowadzenie ciała śp. ks. Stanisława do kościoła pod wezwaniem św. Zofii w Bobowej. Msza święta pogrzebowa w tymże kościele zostanie odprawiona we wtorek (28 maja) o godz. 11, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama