Nowy numer 3/2021 Archiwum

Co uzdrawia dzieci?

Już jutro w Nowym Sączu ciekawa i ważna konferencja o coraz powszechniejszych zaburzeniach lękowo-depresyjnych wśród dzieci i młodzieży.

Dlaczego dzieci chorują i co je uzdrawia? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź 27 maja w WSB-NLU podczas XV Konferencji Naukowej, organizowanej przez Fundację Ostoja przy wsparciu finansowym miasta Nowego Sącza, w ramach zadania publicznego „Unikaj nałogu metodą dialogu”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak.

Konferencja jest skierowana do rodziców i nauczycieli. Ma pomóc dorosłym zrozumieć problemy dzieci i młodzieży, by następnie móc  je skutecznie rozwiązywać.

- Choć nasze konferencje adresujemy do dorosłych, tak naprawdę są prezentem od nas dla dzieci. Wiedza, jaką zdobywają podczas wykładów i warsztatów rodzice i nauczyciele przekłada się bowiem na większą miłość, jaką potrafią otoczyć swoje pociechy i wychowanków. Naszym zdaniem właśnie poczucie, że jest się naprawdę kochanym, to największy prezent, jaki można dać swoim dzieciom nie tylko 1 czerwca - mówi Halina Czerwińska, prezes Fundacji Ostoja.

Co uzdrawia dzieci?  

Na spotkanie w Wyższej Szkole Biznesu NLU, która objęła patronat naukowy nad tym wydarzeniem, wstęp jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. 

Tematem tegorocznej, XV konferencji, będą „Zaburzenia lękowo-depresyjne wśród dzieci i młodzieży - rola nauczycieli i rodziców”. Dyskusję otworzy wykład dr Marty Brachowicz, psychoterapeutki, psychologa i pedagoga: „Dlaczego dzieci chorują i co je uzdrawia?”. Psychologowie - ks. dr Jerzy Smoleń oraz Tomasz Ubik - opowiedzą z kolei o wpływie zadań domowych  na uczniów. Aleksandra Karasowska, również psycholog, podpowie, jak wspierać dzieci z zaburzeniami lękowo-depresyjnymi w szkole oraz zapobiegać zagrożeniom z tym związanym. Wykład „Siedem dźwigni skutecznej profilaktyki” przedstawi Albin Wróblewski, prezes Fundacji Wychowania i Profilaktyki im. Jana Pawła II. Halina Czerwińska podczas swojego wykładu zaprezentuje natomiast jeden z programów profilaktycznych realizowanych przez Fundację Ostoja - „Porozmawiajmy ze sobą” - Trening Umiejętności Społecznych.

- To program przeznaczony szczególnie dla dzieci, które mają trudność w nawiązywaniu relacji, niską samoocenę, czy nie radzą sobie z trudnymi emocjami. Podczas zajęć uczą się praktycznych metod przezwyciężania swoich słabości, nabierają pewności siebie i umiejętność łatwej komunikacji nie tylko z rówieśnikami - opowiada Halina Czerwińska, pedagog i psychoedukator.

Konferencja odbędzie się 27 maja w Wyższej Szkole Biznesu NLU przy ul. Zielonej 27. Rozpoczęcie o godz. 10.

Po konferencji odbędą się warsztaty z prelegentami na tematy, które zaprezentują podczas swoich wykładów.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama