Nowy numer 3/2021 Archiwum

Majówka nad Stawem w Łąkcie przejdź do galerii

Odbyła się w minioną niedzielę 26 maja i zdaje się, że się wpisze na stałe w lokalny kalendarz.

Piękna majowa niedziela oraz wspólnie spędzony czas z rodziną i dziećmi – tak wyglądała II Majówka nad Stawem, która odbyła się w parafii Łąkta 26 maja. Została zorganizowana we współpracy z Stowarzyszeniem z Nurtem Sanki, Kołem Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Strażą Pożarną z tej miejscowości oraz Parafią. Uroczystość w Łąkcie rozpoczęła się od plenerowej Mszy Świętej i nabożeństwa majowego sprawowanego na dziedzińcu szkoły, które odprawił proboszcz ks. Janusz Czajka w intencji wszystkich parafian i organizatorów łąkieckiej majówki. Był też Zespół Ludowy "Łąkta".

Po nabożeństwie był czas na świętowanie, dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Czekały na nich m.in. dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, miasteczko strażackie, w którym mogli spróbować swoich sił i poczuć się jak mali strażacy, zawody w tenisa stołowego oraz wspólne śpiewanie piosenek, a także warsztaty pieczenia naleśnika, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, oraz prawdziwy hit Master Chef Junior.

Majówka nad Stawem w Łąkcie   Prawdziwym hitem okazała się łąkciecka edycja Master Chef Junior. Tomasz Kępa

Ponadto zaprzyjaźnione Koła Gospodyń Wiejskich we współpracy z łąkieckim Kołem Gospodyń przygotowały festiwal naleśnika, którego można było skosztować w różnych odsłonach, oraz bogatą prezentację rarytasów i smakołyków, które cieszyły oko i podniebienie. Można było spróbować m.in. chleba ze smalcem, ciast i gofrów. Jury przyznało także pierwsze miejsce dla Koła Gospodyń Wiejskich z Łąkty Dolnej za wykonanie najsmaczniejszego naleśnika.

Całej imprezie towarzyszyły występy najmłodszych oraz kurs tańca zumby. Łąkiecka majówka zachęciła swoim bogatym programem do uczestnictwa wiele osób, była to także świetna okazja do spędzenia miłego popołudnia nie tylko dla młodszych, ale przede wszystkim dla tych osób, które lubią pikniki pod gołym niebem.

Gościem specjalnym tego wydarzenia była minister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, która także zasiadała w jury konkursowym i przyznała nagrody, oraz wicestarosta powiatu bocheńskiego Ryszard Drożdżak, a także wójtowie z Trzciany i Żegociny.

Wieczorem na zakończenie imprezy odbył się koncert muzyczny oraz losowanie nagród z kuponów wręczanych przy stoisku gastronomicznym. Zorganizowano także lot samolotem. Tego typu majówka zorganizowana w Łąkcie na pewno nie będzie ostatnim wydarzeniem nachodzących wakacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama