Nowy numer 08/2020 Archiwum

Wielka Wieś. Parafialny Dzień Dziecka

Dzień Dziecka od 22 lat w par. Podwyższenia Krzyża Świętego organizuje miejscowy oddział Akcji Katolickiej.

W czwartek 23 maja parafialny oddział Akcji Katolickiej działający w parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Wielkiej Wsi wraz z ks. proboszczem Romanem Miareckim zorganizował Parafialny Dzień Dziecka, w ramach którego odbył się konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o tematyce pracy misjonarzy, ze szczególnym przybliżeniem działalności misyjnej błogosławionych ojców Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Dzieci zaprezentowały również wykonanie piosenki o tematyce powołaniowej i misyjnej.

Celem tych działań, podejmowanych co roku (w tym roku już po raz 22) przez Akcję Katolicką, jest motywowanie dzieci do zgłębiania wiedzy o życiu świętych i błogosławionych, zachęcanie do plastycznego wyrażania treści o tematyce religijnej i uwielbianie Pana Boga śpiewem. Za zaangażowanie i sukcesy w proponowanych formach konkursowych dzieci nagradzane są upominkami i słodkim poczęstunkiem.

Od kilku lat Parafialny Oddział Akcji Katolickiej łączy organizację Parafialnego Dnia Dziecka ze szkolnym Dniem Patrona Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Wielkiej Wsi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama