Nowy numer 09/2020 Archiwum

Przed nami Święto Rodziny

Już dziś przypominamy, że w trzecią niedzielę czerwca odbędzie się przy papieskim ołtarzu w Starym Sączu Diecezjalne Święto Rodziny.

W tym roku wydarzenie to będzie miało charakter szczególny. Mija bowiem 20 lat od pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu i kanonizacji św. Kingi.

Rozpoczniemy świętowanie od Eucharystii o godz. 11 pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża - informuje ks. dr Piotr Cebula, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Po Mszy św. odbędzie się Folkowy Festyn Rodzinny, w trakcie którego uczestnicy będą mogli odkrywać piękno muzyki regionalnej, smak regionalnych potraw oraz ukazywać wartość tradycyjnego modelu rodziny, w którym Bóg zajmuje pierwsze miejsce.

- Chcemy odkrywać kulturę regionalną obejmującą wszystkie rejony naszej diecezji. Dlatego zespoły, które będą występować podczas Folkowego Festynu Rodzinnego pochodzą z różnych rejonów diecezji - mówią organizatorzy.

Przed nami Święto Rodziny  

Jak zawsze podczas festynu odbędzie się także losowanie cennych nagród. - Tradycyjnie dla małżeństw obchodzących jubileusz przygotowaliśmy podpisane przez Biskupa Tarnowskiego specjalne pamiątkowe błogosławieństwa. Będzie je można odebrać przy „Namiocie Synodalnym”, który zostanie oznaczony za pomocą logo V SDT – dodaje ks. Piotr Cebula.

Serdecznie zapraszamy już dziś do Starego Sącza na 16 czerwca. Szczegóły na plakacie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama