Nowy numer 07/2020 Archiwum

Czchów. Spotkanie rodziców misjonarzy przejdź do galerii

Rodzice księży głoszących Ewangelię na trzech kontynentach spotkali się w Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby.

Spotkanie trwało do 1 do 2 czerwca i odbyło się już po raz 21. Do diecezjalnego Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby przyjechało 29 osób. - Są to rodzice, którzy reprezentują swoich synów głoszących Ewangelię na trzech kontynentach: w Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Tym razem reprezentowali oni swoich misjonarzy posługujących w Republice Konga, Republice Środkowoafrykańskiej, Boliwii, Brazylii, Peru i Kazachstanie - informuje ks. Krzysztof Czermak, dyrektor wydziału misyjnego tarnowskiej kurii.

Uczestnicy spotkania mieli okazję formować swego ducha misyjnego, dowiedzieć się o początkach działalności misyjnej tarnowskich księży, ale też poszerzyć swoje wiadomości o misjach, gdyż ich przyjazd do Czchowa daje sposobność spotkania z misjonarzami, którzy pracują na innych kontynentach niż ich synowie.

- Swoją obecność na tegorocznym spotkaniu zaznaczyli ks. Marek Muszyński, pracujący w Republice Środkowoafrykańskiej blisko 30 lat, ks. Piotr Kluza, misjonarz w Kazachstanie od 11 lat i ks. Wiesław Mikulski głoszący Ewangelię na peruwiańskiej ziemi od 21 lat. Oczywiście podczas spotkania nie zabrakło modlitwy za misje i misjonarzy. Rodzice bardzo chętnie przybywają na takie spotkanie. Jest ono również czasem integracji i zawiązywania więzów przyjaźni - dodaje ks. Czermak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama