Nowy numer 07/2020 Archiwum

Łososina Dolna. Nie dla tęczowej rewolucji

Rada Gminy przyjęła rezolucję dotyczącą powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową oraz ataków na polski Kościół i obrażania uczuć religijnych osób wierzących.

Rezolucja, której inicjatorami są radni z Prawa i Sprawiedliwości, została zaprezentowana podczas obrad Rady Gminy 31 maja. W głosowaniu nad jej przyjęciem „za” opowiedziało się 11 radnych, dwóch powstrzymało się od głosu, a dwóch opuściło salę obrad przed głosowaniem.

Radni w przyjętej rezolucji deklarują, że staną w obronie szkoły i rodziny chroniąc je przed ideologią sprzeczną z chrześcijańskimi wartościami, nie godzą się na wprowadzanie do polskiego systemu oświaty elementów wychowania seksualnego w myśl standardów WHO, a także na „instalowanie” w szkołach „funkcjonariuszy poprawności politycznej tzw. latarników”. Radni deklarują także, że nie pozwolą na wywieranie administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej w wybranych zawodach. – Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania m.in. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów – czytamy w rezolucji.

Dokument zawiera również sprzeciw wobec atakowania Kościoła w Polsce i obrażania uczuć religijnych ludzi wierzących. Rezolucja ma zostać przekazana do Prezydenta RP, Premiera, Ministra Edukacji Narodowej oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama