Nowy numer 48/2020 Archiwum

Szczawnica, Szlachtowa. Aby byli jedno przejdź do galerii

Bp Leszek Leszkiewicz bierzmował młodych z parafii Szczawnica i Szlachtowa.

Uroczystość odbyła się 6 czerwca w kościele pw. św. Wojciecha w Szczawnicy. Podczas Mszy św. do sakramentu bierzmowania przystąpili młodzi z miejscowej parafii, a także ze Szlachotwej.

Bp Leszek Leszkiewicz podkreślił w homilii, że darem Ducha Świętego jest jedność wszystkich wierzących z Bogiem. - Współpracujemy z Duchem Świętym jako twórcą jedności już w rodzinie. Kiedy dziecko widzi, że tato kocha mamę, a mama tatę, wówczas uczy się wzajemnej miłości, którą stanowi najważniejszą więź w ludzkim życiu i jest znakiem jedności. Szkołą jedności jest parafia. Kiedy dziecko widzi, że rodzice są zaangażowani w jej życie, że zależy im na budowaniu wspólnoty, na trosce o godne warunki uwielbienia Boga i wspólnej modlitwy, wówczas uczy się szacunku dla parafii, świątyni i z chęcią samo włączy się w jej tworzenie na miarę swojego wieku, talentów i zdolności - mówił biskup do rodziców.

Młodzi złożyli w darze ołtarza chleb, owoce, świecę, przyrzeczenia abstynenckie oraz gotowość do ofiarowania siebie Bogu. Dorośli wsparli datkami na tacę Fundację abp. Jerzego Ablewicza, która wspiera stypendiami zdolną młodzież. Prezentem od bp. Leszkiewicza dla bierzmowanych była książka „Stare i nowe” przypominająca postać abp. Ablewicza oraz jego przesłanie do młodych. Autorem publikacji jest ks. Tomasz Lelito.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama