Nowy numer 13/2020 Archiwum

Gierczyce. Talenty dla Jezusa przejdź do galerii

Schola parafialna i zaprzyjaźnieni muzycy pomagali słowem i muzyką w uwielbieniu Najświętszego Sakramentu.

W kościele parafialnym w Gierczycach 9 czerwca, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, odbyło się uwielbienie Najświętszego Sakramentu. Modlitwę poprowadziła schola parafialna wraz z towarzyszącymi im muzykami.

- „Duża” schola to 24 osoby, od IV klasy wzwyż. Najstarsze dziewczyny mają po 18 lat. Od marca tego roku działa też „mała” schola, w której śpiewają dzieci od 5 do 9 lat. Praca z dziećmi daje efekty, ponieważ pomaga im odkrywać i rozwijać talenty muzyczne. Około 10 dzieci uczy się w szkołach muzycznych, inne rozwijają swój słuch muzyczny i wrażliwość dzięki temu, że razem śpiewają i nawzajem się słuchają. Ponadto przed każdym koncertem, a ten jest już piąty, mamy warsztaty z profesjonalnymi muzykami, co znacząco wpływa na edukację muzyczną dzieci – mówi Agnieszka Pukowska, prowadząca scholę od czterech lat razem z Ryszardem Palczewskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama