Nowy numer 13/2020 Archiwum

Nie żyje ks. Zdzisław Sąsiadek

11 czerwca 2019 roku zmarł śp. ks. Zdzisław Sąsiadek, rezydent w parafii Krzeczów, emerytowany proboszcz parafii Bukowiec.

Ks. Zdzisław Sąsiadek urodził się 25 stycznia 1935 roku w Zawadzie koło Dębicy. Egzamin dojrzałości złożył w Leżajsku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali 9 lutego 1958 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Łososina Górna, Skrzydlna, Łabowa i Wietrzychowice. W latach od 1969 do 2005 pełnił urząd najpierw wikariusza ekonoma, a następnie proboszcza parafii Bukowiec. Po złożeniu urzędu proboszcza zamieszkał w parafii Krzeczów w charakterze rezydenta.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Krzeczowie w piątek (14 czerwca) o 14.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama