Nowy numer 08/2020 Archiwum

Najpierw słuchać, potem służyć

Dzieci z Bystrej uczestniczyły w ogólnopolskiej pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza na Święty Krzyż.

„Słuchać Chrystusa, a następnie Mu służyć” - takie przesłanie usłyszeliśmy podczas ogólnopolskiej pielgrzymki LSO na Święty Krzyż. Są to słowa papieża Franciszka, które w homilii podczas Eucharystii, przypomniał bp Krzysztof Nitkiewicz.

Na Świętym Krzyżu spotkali się ministranci i lektorzy z całego kraju. Uroczystej Eucharystii przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński, pełniący w Konferencji Episkopatu Polski funkcję przewodniczącego Podkomisji ds. Służby Liturgicznej.

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele diecezji tarnowskiej z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Bystrej. Ministranci, lektorzy, Dziewczęca Służba Maryjna, dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej ich rodzice i duszpasterze - wszyscy oni pielgrzymowali na Święty Krzyż.

- Przybyliśmy do sanktuarium relikwii Krzyża świętego, aby usłyszeć, że „Bóg tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. Potrzebujemy tej prawdy dla nas samych, aby się zbawić oraz, aby głosić ją innym przez słowa i dobre uczynki, przez miłość - mówił w homilii bp Krzysztof Nitkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama