Nowy numer 15/2020 Archiwum

Odeszła Justyna Drąg z Białej

Wyzwoliła w ludziach maksimum dobra. Jej pogrzeb odbędzie się w kościele w Łęgu Tarnowskim 15 czerwca.

Przez 8 lat walczyła z guzem mózgu. O swojej chorobie dowiedziała się, mając 15 lat. Lekarze nie dawali jej wielkich szans na wyzdrowienie. To był rzadki typ nowotworu. Nadzieję dało leczenie w klinice w Meksyku, które mogła podjąć dzięki pomocy wielu ludzi dobrego serca.

Dla niej mieszkańcy Łęgu Tarnowskiego i nie tylko przeprowadzili wiele akcji charytatywnych. Organizowano na jej leczenie zbiórki podczas koncertów, festynów, aukcji, sprzedaży ciasta. Podjęto wiele modlitewnych inicjatyw o uzdrowienie dla niej. Historia dziewczyny i chęć pomocy jej wyzwoliła w ludziach maksimum dobra.

"Widzę, że moja choroba staje się dla innych impulsem, żeby zrobić coś dobrego, zbliżyć się do Boga, bo wiem, że modli się za mnie wiele osób. Ta modlitwa jest mi potrzebna, ale też zmienia ludzi, którzy się modlą" - mówiła ponad rok temu w rozmowie z nami.

"W gimnazjum pisałam wiersze i piosenki. Dwa miesiące przed chorobą napisałam też jedną dla Jezusa. Powtarza się tam fraza »Zaufaj Panu, On wszystkim jest. Miłością, mądrością, On kocha cię«. Trochę to było prorocze. Zaufanie Bogu jest jednak kluczem do mojego życia. Cokolwiek się stanie" - opowiadała.

- To był prawdziwy Anioł. Dzielnie walczyła, a w tym wszystkim nie traciła wiary i radości życia. To ona dawała siłę innym - mówią jej koledzy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które także zaangażowało się w pomoc koleżance.

Justyna zmarła 13 czerwca. Pogrzeb jej odbędzie się jutro, w sobotę 15 czerwca, w kościele pw. Trójcy Świętej w Łęgu Tarnowskim o godz. 11. Pół godziny przed Mszą odprawiony zostanie Różaniec w jej intencji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

 • anioł 4
  15.06.2019 14:41
  Panie nakłoń Twego ducha, gdy w pokorze błagamy Twojego miłosierdzia. Przyjmij duszę służebnicy Twojej Justyny, którą z tego świata wezwałeś do krainy światła i pokoju, i przyłącz ją do grona Twoich wybranych przez Chrystusa, Pana naszego. Amen
  doceń 10
 • Mamrotek
  26.06.2019 17:16
  Mamrotek
  Usakralnione Bla-bla-bla... Fałsz- obłuda i hipokryzja! Gdzie są te cudowne uzdrowienia które miały następować? Te faktyczne, nie te urojone i eklezjalnie podfałszowane.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama