Nowy numer 08/2020 Archiwum

LGBT, latarnicy i seksualizacja dzieci

Radni powiatu mieleckiego przyjęli deklarację "Powiat Mielecki wolny od LGBT". To kolejny samorząd, po powiecie tarnowskim i gminie w Łososinie Dolnej, który przyjął takie stanowisko.

Podczas VII sesji Rady Powiatu Mieleckiego radni przyjęli stanowisko zaproponowane przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwość "Powiat Mielecki wolny od LGBT".

- Stanowisko zostało zaprezentowane przez opozycyjny klub PiS podczas poprzedniej sesji Rady Powiatu Mieleckiego, na której jednak nie podjęto głosowania w tej sprawie. Koalicja rządząca powiatem mieleckim argumentowała, że należy się zapoznać z tym zjawiskiem, przeanalizować je, przemyśleć temat. Zaproponowali oni powołanie specjalnej komisji, która miała takie stanowisko przygotować, jednak klub radnych PiS stanął twardo na stanowisku, że podejmowane działania przez obecne władze mają na celu rozmycie sprawy, przeczekanie i mamienie opinii publicznej - informuje Zbigniew Tymuła, szef klubu radnych PiS.

Ostatecznie za przyjęciem stanowiska zaproponowanego przez Klub Radnych PiS głosowało 19 radnych (w tym cały klub Radnych PiS - 12 osób), 5 radnych wstrzymało się od głosu, jeden był przeciw.

Poniżej treść przyjętego stanowiska:

Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy - zgodnie z naszą wielowiekową kulturą życia społecznego - nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polaków i Polek. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia „LGBT”.

1. Nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców.

2. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości.

3. Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (niekiedy słusznie zwanej po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach. Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów.

Deklarujemy, że Powiat Mielecki w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, pamiętając o 1053 latach od chrztu Polski, 100 latach od odzyskania niepodległości Polski i 29 latach od odzyskania samorządności Polaków i Polek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama