Nowy Numer 28/2019 Archiwum

Raj na ziemi na końcu świata

Diecezja na wakacje. Tu Małgorzata Szumowska dla swojego filmu znalazła zapadłą wieś, Krzysztof Krauze – łemkowską chatę dla Nikifora, a my – krainę mlekiem i miodem płynącą. To nie mit, to rzeczywistość.

Zdawać by się mogło, że właśnie tu jest koniec świata, chociażby ze względu na brak zasięgu internetowego i telefonii komórkowej, ale właśnie dzięki temu każdy, kto szuka spokoju, czystego powietrza, klimatu Łemkowszczyzny, zdrowej, pysznej kuchni i zapierających dech w piersiach widoków, znajdzie tu raj na ziemi. Tak jest w Czyrnej, najmniejszej wsi w krynickiej gminie, leżącej w dolinie, za górami, na których zboczach pasie się 750 krów i pracują pszczoły, oraz za lasami, w których nie brak grzybów i jagód. Idealne miejsce na rowerową wędrówkę, a jeszcze lepsze na dłuższy urlop.

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL