Nowy numer 08/2020 Archiwum

Słudzy Słowa

W dekanacie radomyskim 55 chłopców podjęło posługę lektora w swoich parafiach.

Uroczystości błogosławieństwa lektorów w kościele w Radomyślu Wielkim przewodniczył dziekan dekanatu ks. Jan Ćwik.

wracając się w homilii do chłopców i ich rodzin podkreślał znaczenie jakie Kościół przywiązuje do pięknego i czytelnego przekazywania wiernym Słowa Bożego. Zachęcał również nowych lektorów, aby swoją postawą i przykładem wobec rówieśników dawali świadectwo swojej szczególnej więzi z Panem Jezusem.

Po homilii nastąpiły obrzędy poświęcenia lektorskich alb, pamiątkowych egzemplarzy Pisma Świętego, a także uroczyste błogosławieństwo nowo ustanowionych lektorów. W Eucharystii uczestniczyli proboszczowie i wikariusze z parafii nowych lektorów, a także rodziny i bliscy chłopców dopuszczonych do posługi Słowa.

Do tego wydarzenia nowi lektorzy przygotowywali się przez kilkutygodniowy kurs, prowadzony przez ks. Marcina Bysia, dekanalnego Duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza. W prowadzeniu szkolenia pomagały również panie Elżbieta Hajduk i Zuzanna Szot, które prowadziły część fonetyczno-dykcyjną warsztatów oraz ceremoniarze parafii Radomyśl Wielki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama