Nowy numer 29/2019 Archiwum

Banditen Kirche

Diecezja na wakacje. „U Dziedziaków” na Podchełmiu k. Grybowa krzyżuje się wyraziście okupacyjna historia Kościoła i Polski.

Podchełmie i sama góra Chełm to wyjątkowo malowniczy kawek Beskidu Niskiego. Wielu ludzi przychodzi tu pieszo po widoki. Z Grybowa są raptem 4 kilometry, z reguły ciągle pod górę. Charakterystycznym miejscem okolicy jest kaplica na Podchełmiu. Tuż obok niej mieszka z rodziną Grzegorz Sołtys, nadzwyczajny szafarz Komunii św., który ma pieczę nad kościółkiem. – Spacerowicze, którzy tędy idą, czasem pytają, jak stary jest to kościół. Kiedy informuję, że wybudowany został w 1936 roku, nie dowierzają, bo wygląda na znacznie starszy – opowiada szafarz.

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL