Nowy numer 08/2020 Archiwum

Biadoliny. Działają od 15 lat

Akcja Katolicka w Biadolinach Radłowskich obchodziła 15-lecie istnienia.

Obchody 15. rocznicy powstania oddziału rozpoczęła Msza św., której przewodniczył założyciel lokalnego oddziału AK, ks. Stanisław Worwa, misjonarz pracujący obecnie w Czadzie. Kazanie wygłosił dekanalny asystent kościelny Akcji Katolickiej w dekanacie Porąbka Uszewska ks. Marian Wikar. Obecni byli również wszyscy księża opiekunowie, którzy sprawowali pieczę nad oddziałem AK w trakcie swojej posługi w parafii, oraz Robert Rybak, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

Biadoliny. Działają od 15 lat   Pamiątki 15-lecia. Krzysztof Król

Po Eucharystii goście zgromadzili się w remizie na poczęstunek i wzruszające wspomnienia. Prezes oddziału AK w Biadolinach Radłowskich Henryk Kuboń zapoznał zebranych z działalnością AK oraz przedstawił przyszłe cele i działania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama