Nowy numer 44/2020 Archiwum

W mocy Ducha

Dziś zaczął się Wielki Odpust Tuchowski, który potrwa aż do 9 lipca.

Hasłem tegorocznego odpustu są słowa: „Maryjo, naucz nas życia w mocy Bożego Ducha”. Hasło to nawiązuje do programu duszpasterskiego realizowanego przez Kościół w Polsce pt. „W mocy Bożego Ducha”.

- Pragniemy podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego, za św. Pawłem, przypomnieć wiernym pielgrzymom dziewięć owoców Ducha Świętego - informuje o. Bogusław Augustowski CSsR, proboszcz i kustosz sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Owoce te są opisane w Liście św. Pawła do Galatów (Ga 5,22-23).

Jak co roku, każdy dzień będzie miał swój temat. Tym razem będzie on skoncentrowany na jednym z owoców ducha. - Chcemy poprzez głoszone słowo Boże i posługę w konfesjonale kształtować u wiernych postawę chrześcijańskiej dojrzałości i związanej z nią odpowiedzialności za rozwój Kościoła. W tym zadaniu może nam pomóc Maryja, która nieustannie uczy nas życia w mocy Bożego Ducha – dodaje ks. Augustowski.

Bp Jerzy Ablewicz w Tuchowie, w 1971 roku, Matkę Bożą nazwał Najświętszą Nosicielką Ducha Świętego. W tym roku diecezja tarnowska wspomina 100. rocznicę urodzin bp Ablewicza, który był pielgrzymem i czcicielem Matki Bożej Tuchowskiej.

W mocy Ducha  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama