Nowy numer 08/2020 Archiwum

Limanowa. Wyjazd na Kresy

Chór Canticum Iubilaeum z Limanowej wyjeżdża do Lwowa. Zaśpiewa m.in. w lwowskiej katedrze.

Od 12 do 14 lipca Chór Mieszany "Canticum Iubilaeum" z Limanowej będzie przebywał we Lwowie. Chórzyści zwiedzą miasto, a także złożą kwiaty i wystąpią na Cmentarzu Łyczakowskim i Orląt Lwowskich.

Głównym punktem pobytu chóru z Limanowej we Lwowie, będzie udział w niedzielę 14 lipca o 11.30 w uroczystej Mszy św. w bazylice archikatedralnej pw. Wniebowzięcia NMP. Po zakończonej liturgii chór wykona koncert „Tobie, Maryjo, Śliczna Gwiazdo Lwowa”. Chórowi pod dyrekcją Marka Michalika towarzyszyć będą Jadwiga Postrożna (mezzosopran), soliska Opery Wrocławskiej, oraz Jakub Garbacz, organista archikatedry łódzkiej.

- Zespół zaprezentuje bogaty repertuar utworów maryjnych a capella i z towarzyszeniem organów. Pojawi się też specjalna kompozycja dla Matki Bożej Łaskawej Ślicznej Gwiazdy Lwowa - informuje Krzysztof Młynarczyk, prezes chóru.

Honorowy patronat nad koncertem sprawuje abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

Limanowa. Wyjazd na Kresy   Plakat pobytu Canticum Iubilaeum we Lwowie. arch. chóru
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama